BMP280 egy alap szenzor egy időjárás állomás elkészítéséhez. Megkapjuk tőle a légnyomást és hőmérsékletet. Ami jellemzi még kis méret, alacsony fogyasztás. Ennek a Bosh típusú szenzornak jelenleg három generációja van. Ezek időrendben: BMP085, BMP180, BMP280. Ebben a tesztben a harmadik generációs szenzor szerepel. A teszt ESPHome alatt készült.
BMP280 paraméterek
- Nyomás tartomány: 300 – 1100hPa (9000 m tengerszint feletti magasság és -500 m közötti tartományban).
- Tápfeszültség: 1.8V – 5V DC.
- Alacsony fogyasztás: 2,7μA normál módban.
- Pontosság: kis energiaigényű üzemmódban a felbontás 0.06hPa (0,5 m). Nagy pontosságú lineáris módban felbontás 0.03hPa (0,25 m).
- I2C interfész.
- Hőmérséklet-kompenzáció.
- Készenléti áram: 0.1μA.
Képek a szenzorról
A képeken látható, hogy a mérete meglehetősen kicsi. Így bárhova könnyen felszerelhető, és rejtve marad. Van rajta két szerelő furat is amivel megfelelően lehet rögzíteni.
Teszt környezet

A teszteléshez az ESPHome 2023.2.4-es verzióját használtam.
ESPHome oldal elérhető itt: https://esphome.io/.
Hardver: ESP8266EX 26MHz 4MB Flash
BMP280 yaml fájl
A létrehozás és a szerkesztés a feltöltés, Dashboard alatt történt. Az alap program csak annyival lett kibővítve ami a szenzor kiolvasásához szükséges. Kell egy i2c: hozzáférés. Majd maga szenzor elérése a sensor: parancsokkal. Yaml fájl létrehozásáról és feltöltéséről itt olvashatsz bővebben: ESPHome telepítése Debian-ra.
i2c:
sensor:
- platform: bmp280
temperature:
name: "Outside Temperature"
oversampling: 16x
pressure:
name: "Outside Pressure"
address: 0x76
update_interval: 10s
És lássuk a HTML kimenete a kontroller oldalról. Látható a mért páratartalom, hőmérséklet. Ezeket tíz másodpercenkén frissíti, ahogy a programban megvan adva.

ESp8266 és ESP32 kategória további bejegyzései:
- ESP8266 BMP280 tesztOlvasási idő: 2 perc BMP280 egy alap szenzor egy időjárás állomás elkészítéséhez. Megkapjuk tőle a légnyomást és hőmérsékletet. Ami jellemzi még kis méret, alacsony…
- ESPHome telepítése Debian-raOlvasási idő: 6 perc Az ESP8266 és ESP32-es kontrollereknek rengeteg programozás megoldása létezik. A legismertebb az Arduino IDE használatával c-ben programozni, így egyedi megvalósításokat…
- Konyha LED szalag vezérlés — ESPEasy, loLinOlvasási idő: 6 perc Végre ismét egy megvalósított projektet tudok ide közzétenni, nemcsak próba panelen van összerakva, hanem be is van építve. Méghozzá egy…
- Arduino Nano BMP180 tesztOlvasási idő: 4 perc BMP180 egy alap szenzor egy időjárás állomás elkészítéséhez. Megkapjuk tőle a légnyomást, hőmérsékletet, és még a tengerszint feletti magasságot is….
- Arduino Nano fotodióda tesztOlvasási idő: 2 perc Fotodióda tesztelése Arduino Nano-val. Az általam használt dióda egy éjszakai fényt adó egységből való, így nem tudom a típusát, sem…
- Végre December, Domoticz karácsonyi világítás vezérlésOlvasási idő: 5 perc Végre olyan bejegyzést osztok meg ami ilyenkor napi használatba kerül. Ez nem más mint a ház elő teraszán levő LED…
- ESP8266 egyszerűen, ESPEasy használataOlvasási idő: 5 perc Ez a cikk azoknak szól akik nem akarnak külön Arduino c-ben programozni ESP8266-ot. De szeretnék használni otthon különféle vezérkésekre, lekérdezésekre….
- ESP8266 Első lépések, LED + WebServerOlvasási idő: 6 perc Az ESP8266 egy WiFi-s mikrokontroller aminek van pár programozható portja. Ezen portok száma függ a típusától. A bejegyzésben szereplő egy…
linuxStyler hozzászólásai