Az ATOM nem más mint egy hekkelhető szövegszerkesztő. Hivatalosan egy nyílforrású szöveg és forráskód szerkesztő. Amit a GitHub finanszíroz és a Chromium-ra épül. Vagy több ennél? Bizony több és ez a több az oka amiért elkezdtem használni. Ez nem más, mint támogatja a Node.js-el való modulok írását. És rengeteg modul található hozzá. Így egy komoly fejlesztő eszközzé alakítható.
Atom letöltése
Letöltés a weboldalról itt, Linux alól megnyitva az oldalt .deb és .rpm kiterjesztésben lehet, plusz a forrás is elérhető ugyanitt. Mivel Debian-ra lesz telepítve a .deb fájl kell letölteni.
Telepítés terminálból
Szokásos parancssoros telepítéshez csak pár egyszerű lépés kell. Abban a könyvtárban ahol a letöltött fájl található csak ki kell adni az apt install -F parancsot.
~sudo apt install -f ./atom-amd64.deb
Telepítés után már indítható is a program. Terminálból:
~atom

Vagy Gnome alól beírva a kereső mezőbe: atom.
Testreszabás
Az első indításakor megjelenő képernyő, amit bármikor el lehet érni a Help/Welcome Guide menü elemre kattintva.
A Choose Theme elemre kattintva megjelenik egy külön ablakban egy egyszerű beállító felület, ahol be lehet állítani a témát. Két választás van külön-külön lehet beállítani a felülethez és a kód kiemeléshez. Pluszban lehet még keresni az alap kinézeten kívül is a lenti kereső mezővel.
Modulok telepítése
Rengeteg modul van hozzá készítve, telepítésükhöz nem kell márt tenni, mint az Install Package elemet használni. Majd az Open Installer-re kattintani.
A megjelenő ablakban lehet beírni a keresési feltételt és a megjelenő listából lehet választani. Itt éppen a PHP szóra kerestem rá. A program egyből rengeteg eredményt adott.
Egy kiválasztott bővítményre kattintva új ablakban bégtömb információt lehet olvasni róla. Ha megfelelő lehet telepíteni.
Fájl szerkesztés
Betöltve egy HTML fájl. Persze bármilyen szöveges fájlt lehet szerkeszteni. Én itt egy régebbi HTML fájlt használok.

És máris látható a könnyed szerkesztés, elég beírni a használni akart parancs , funkció, vagy szó kezdő betűit. A program egyből felajánlja a lehetőségeket. Így sokkal gyorsabb kód írást lehet elvégezni.
Ezzel kész is a telepítés az Atom használható. Persze a testleszabhatósága a legnagyobb előnye. Így nincs más hátra, mint a megfelelő modulok feltelepítés, és használata.
IDE kategória további bejegyzései:
- ESPHome telepítése Debian-raOlvasási idő: 6 perc Az ESP8266 és ESP32-es kontrollereknek rengeteg programozás megoldása létezik. A legismertebb az Arduino IDE használatával c-ben programozni, így egyedi megvalósításokat…
- PlatformIO telepítése VSC-re Debian-onOlvasási idő: 2 perc Ebben a rövid bejegyzésben a PlatformIO telepítését mutatom meg Visual Studio Code alá. Néhány érdekesség a PlatformIO-ról, aminek a háterében…
- Atom telepítése Debian-raOlvasási idő: 3 perc Az ATOM nem más mint egy hekkelhető szövegszerkesztő. Hivatalosan egy nyílforrású szöveg és forráskód szerkesztő. Amit a GitHub finanszíroz és…
- Visual Studio Code telepítése Debian-raOlvasási idő: 3 perc Ez az IDE egy Microsoft által fejlesztett MIT licenc alatt kiadott termék. Windows, Mac és Linux platformra. A VSC az…
- Arduino pro IDE telepítése Linux-raOlvasási idő: 4 perc Arduino programozására eddig a sima Arduino IDE-t használtam. Viszont rátaláltam egy egy alfa kiadásra ami már 2019 októberében megjelent. Jelenleg…
- Apache netBeans telepítése, Debian 10 (Buster)-reOlvasási idő: 2 perc Egy jó ideig nem kellet használnom a netBeans-t. Így csak a napokban vettem észre, hogy mi történt vele. Jelenleg elérhető…
- Debian 8 upgrade to 9 leírásOlvasási idő: 3 perc Mindenféleképpen ajánlott a váltás, főleg deszktop környezetben, hiszen számos biztonsági csomag érkezett menet közben a jessie-hez is. Annak aki folyamatosan…
- Debian 9 “stretch”Olvasási idő: < 1 perc Eljött a kilencedik kiadás, ami a “Stretch” nevet kapta. Ami egy lila polip a Toy Story nevű gyerek animációs filmben….
linuxStyler hozzászólásai