Olvasási idő: 5 perc

Akkor jöjjön a lényeg amiért ez a cikket elkezdtem írni. Ennek előfeltétele a Domoticz ismerete. Itt egy régebbi bejegyzés, a telepítéséről : Domoticz telepítése raspberry-pi-rJelen esethez, nem kötelező, hogy pont Raspberry-n legyen. Én azt használom DLNA szervernek és a homeSystem-nek is. A Domoticz oldaláról letölthető, innen Windows vagy Linux verzió is. Akkor innen folytatódik a történet van egy működő Domoticz amit már csak be kell állítani a vezérléshez.

Kapcsoló felvétele, programozása

A kapcsolók fűl alatt a kézi hozzáadás gombbal lehet felvenni új kapcsolót.

Az új kapcsolónak kell egy jól azonosítható név, a képen még nem lett megadva, de legyen TEST-kapcsoló

A TEST-kapcsoló most már szabadon szerkeszthető a “Szerkesztés” gombra kattintva.

A képen látható módon beparaméterezve a BE illetve a KI intézkedés. A kapcsoló használatakor elküldi a megfelelő paraméter az ESP eszköznek.

Jöhet a próba, a kis lámpa ikonra kattintva lehet aktiválni a kapcsolót. Amikor sárgán világít akkor az ESP eszköz meghúzza a relét ami kapcsolja a kültéri dísz világítást.

Nincs is más hátra mint az utolsó beállítás az automatizálás. Az “Időzítők” gombra kattintva lehet beállítani az időzítéseket. A lenti képen az általam beállított értékek láthatóak, mikor kapcsoljon be, és ki. Így már automatikusan kapcsolja a terasz világításait. De itt rengeteg beállításai lehetőség van, így bármilyen kapcsolás beállítható.

Végszó, vagy miért jó ez?

Hát miért ne? Jöhetne az igencsak egyszerű válasz. Nos szerintem azért mert egy ilyen megoldással, rengeteg WiFi-s eszközt lehet vezérelni. Ez egy példa azokra az esetekre, ahol HTML metódussal lehet kommunikálni. Az időzítés pedig olyan szinten testre szabható amit egy gyári fényfüzér nem tud. Vagy legalábbis sokkal korlátozottabb beállításokat adnak hozzá. Plusz bármilyen WiFi-s relévezérlés leprogramozható.

Egy kis kiegészítés

Sajnos ennek cikknek hosszú lett a bevezetése. Amiben nem is lett minden elmagyarázva, vagy értelmezve. De nem is a vezérelt eszköz volt a lényeg hanem a Domoticz alkalmazása egy egyszerű automatizálási feladatra.

Domoticz kategória további bejegyzései:

  • Glances telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 2 perc A Glances segítségével egy helyen tudod a lehető legtöbb információt kinyerni, ellenőrizni a számítógépről. És mindezt nem csak lokálisan, hanem…
  • Home Assistant telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 2 perc A Home Assistant egy ingyenes és nyílt forráskódú szoftver az otthoni automatizáláshoz, amelyet az intelligens otthoni eszközök központi vezérlőrendszereként terveztek….
  • ESPEasy egyedi syslog
    Olvasási idő: 3 perc Egyedi hálózati naplózás beállítása ESPEasy alatt. Ennek bemutatására készült ez a kis bejegyzés. Miért is jó ez a megoldás? Arra,…
  • Konyha LED szalag vezérlés — ESPEasy, loLin
    Olvasási idő: 6 perc Gyors tesztelés A mozgás érzékelő a mennyezetbe lett szerelve egy olyan pontra ahol megfelelően kapcsol minden irányból. A beállítása 2…
  • miniDLNA telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 3 perc A miniDLNA egy média szerver, amivel videót, MP3-at lehet stream-elni hálózaton, sőt még képeket is meg lehet osztani. Amikor elkezdtem…
  • ProFTPD telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 2 perc A Raspberry-re olyan FTP szervert kerestem, ami egyszerű, nem kell állítgatni, paraméterezni. Csak telepítem és egyből használható. Hát a ProFTPD…
  • Alap szoftverek Raspberry Pi-n
    Olvasási idő: 5 perc Telepítés APT-vel terminálból Terminálból hamarabb lehet telepíteni egy programot, ha tudjuk a pontos nevét. Mivel itt célzottan megadható a név,…
  • Raspbian Buster telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 8 perc Raspbian Buster SD kártyára írása Az imager használatával ez egy nagyon egyszerű folyamat. A megjelenő ablakban a CHOOSE OS ikonra…