Olvasási idő: < 1 perc

Az UBUNTU egy Debián alapú disztribúció ezen felesleges is lenne vitatkozni, vitázni. Minden kezdőnek ajánlható mindenféle munkára van valamilyen kiadás, szerver desktop, média.
Az igaz, hogy én konkrétan nem használom, csak Virtuálboxban volt fen párszor kíváncsiságból. Viszont rengeteg embernek telepítettem. Akik nem akartak a telepítéssel bajlódni, vagy Windows mellé kellet feltenni. És sokan át is álltak, és aki nem játszik PC-n azok már az Ubuntut használják a hétköznapokban is.

Ajánlva mindenkinek

Rendre ismerőseimnek, vagy akivel személyesen beszélek Linuxról, azoknak ajánlom kipróbálásra az UBUNTU-t. Nem lehet vele melléfogni optikai lemezről, USB eszközről, netről simán telepíthető. Többféle grafikus kinézettel,és többféle feladatra használható. Még Windows mellé is simán fel lehet telepíteni, magyar telepítővel rendelkezik így könnyedén kezdők sem tudják elrontani a telepítést. Ismeret és tapasztalat szerzés terén elsőrangú eszköz, kicsit betekinteni a Linux világába.

Támogatás és Extrák

Hihetetlen szintű támogatás áll a rendszer mögött, saját újság, blogok, fórumok, oldalak, és magyar nyelven is bármi elérhető. Sőt van még Ubuntu találkozó is csak keressetek rá a neten. Kifejezetten azoknak kedvez ez a fajta rendszer, akik az újdonságokat szeretik, mindenből a legújabb verziót tartalmazza. És rengeteg saját alkalmazást fejlesztenek rá

Linux kategória további bejegyzései

  • PlatformIO telepítése VSC-re Debian-on
    Olvasási idő: 2 perc Ebben a rövid bejegyzésben a PlatformIO telepítését mutatom meg Visual Studio Code alá. Néhány érdekesség a PlatformIO-ról, aminek a háterében…
  • Atom telepítése Debian-ra
    Olvasási idő: 3 perc Az ATOM nem más mint egy hekkelhető szövegszerkesztő. Hivatalosan egy nyílforrású szöveg és forráskód szerkesztő. Amit a GitHub finanszíroz és…
  • miniDLNA telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 3 perc A miniDLNA egy média szerver, amivel videót, MP3-at lehet stream-elni hálózaton, sőt még képeket is meg lehet osztani. Amikor elkezdtem…
  • Visual Studio Code telepítése Debian-ra
    Olvasási idő: 3 perc Ez az IDE egy Microsoft által fejlesztett MIT licenc alatt kiadott termék. Windows, Mac és Linux platformra. A VSC az…
  • Arduino pro IDE telepítése Linux-ra
    Olvasási idő: 4 perc Arduino programozására eddig a sima Arduino IDE-t használtam. Viszont rátaláltam egy egy alfa kiadásra ami már 2019 októberében megjelent. Jelenleg…
  • ProFTPD telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 2 perc A Raspberry-re olyan FTP szervert kerestem, ami egyszerű, nem kell állítgatni, paraméterezni. Csak telepítem és egyből használható. Hát a ProFTPD…
  • Alap szoftverek Raspberry Pi-n
    Olvasási idő: 5 perc A Buster a legnagyobb SD kártyára tehető verziója alapból jól fel van készítve. Szinte minden csomag benne van ami egy…
  • SD kártya sebesség teszt egyszerűen
    Olvasási idő: 3 perc Egyszerű sebesség tesztek elvégzéséhez nem is kell más mint gnome-disk. Feltételezve, hogy Linuxot használ valaki Gnome asztali környezettel. Ebben a…