Olvasási idő: 4 perc

Dummy hardver felvétele

A felvételhez ismét [Beállítás/Hardver] menü, majd a lenti kép szerinti egyszerű beállítás és [Hozzáadás].

  • Név: amivel azonosítani lehet, itt egyszerűen dummy
  • Típus: most a Dummy típus kell

A fenti képen látható, hogy van 3 hardver elem, MQTT, Motherboard, Dummy. A Dummy esetében van még egy gomb is, [Virtuális érzékelő létrehozása] névvel. Erre kattintva lehet felvenni virtuális eszközöket, próbáljuk is ki!

Teszt képen én a TEST nevet adtam, és a típusnál Hőmérséklet a szenzor típusa. A típus listában rengeteg szenzor fajta elérhető, ide nem is sorolom fel az összeset. Konkrétan megszámolva 43. Ezekből biztosan mindenki megtalálja a neki legmegfelelőbb típust.

Virtuális szenzor tesztelése

A domoticz-ban a [Beállítás/Eszközök] menü alatt Idx-re rendezve meg is található a TEST szenzor. Még nincs értéke, vagyis most még nulla. És a sor elején láthtaó, hogy a 49-es azonosítót kapta.

Most pedig adjunk neki értéket a 49-es idx-et használva.

mosquitto_pub -h localhost -t "domoticz/in" -m '{ "idx": 49 "nvalue": 0, "svalue": "20" }'

És az eredmény a lenti képen látható, az új érték 20 lett. A jobb oldali ikon jelzi, hogy milyen állapotban van a szenzor, azaz zöld esetén nem használjuk, de az adatokat megkapja, kék színnél pedig megjelenik a [Hőmérséklet] menüben is.

A domotitcz-ban a [Hőmérséklet] menüt választva már folyamatosan lehet monitorozni a TESZT szenzort.

Végszó

Abban az eseten, ha nem olyan eszközünk van amihez megvan a hardveres előkészítés a domoticz-ban akkor a Dummy-t használva virtuális szenzorokkal tudjuk a monitorozást elvégezni.

A fenti képen látható, hogy nálam most mennyi eszköz van használatban. Van közöttük pár speciális eszköz is, és egyszerűbb dolgok is.

Próbáltam egyszerűen és röviden megírni ezt a bejegyzést, hogy minél érthetőbb legyen. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a rendszert. Nagyon jól támogatott, a forumokban szinte mindenre van megoldás, ha valaki elakadna. A következőkben jó pár bejegyzést fogok írni a domoticz-al kapcsolatban, mert még rengeteg tervem van vele.

Domoticz kategória további bejegyzései:

  • Glances telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 2 perc A Glances segítségével egy helyen tudod a lehető legtöbb információt kinyerni, ellenőrizni a számítógépről. És mindezt nem csak lokálisan, hanem…
  • Home Assistant telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 2 perc A Home Assistant egy ingyenes és nyílt forráskódú szoftver az otthoni automatizáláshoz, amelyet az intelligens otthoni eszközök központi vezérlőrendszereként terveztek….
  • Konyha LED szalag vezérlés — ESPEasy, loLin
    Olvasási idő: 6 perc Gyors tesztelés A mozgás érzékelő a mennyezetbe lett szerelve egy olyan pontra ahol megfelelően kapcsol minden irányból. A beállítása 2…
  • miniDLNA telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 3 perc A miniDLNA egy média szerver, amivel videót, MP3-at lehet stream-elni hálózaton, sőt még képeket is meg lehet osztani. Amikor elkezdtem…
  • ProFTPD telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 2 perc A Raspberry-re olyan FTP szervert kerestem, ami egyszerű, nem kell állítgatni, paraméterezni. Csak telepítem és egyből használható. Hát a ProFTPD…
  • Alap szoftverek Raspberry Pi-n
    Olvasási idő: 5 perc Telepítés APT-vel terminálból Terminálból hamarabb lehet telepíteni egy programot, ha tudjuk a pontos nevét. Mivel itt célzottan megadható a név,…
  • Raspbian Buster telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 8 perc Raspbian Buster SD kártyára írása Az imager használatával ez egy nagyon egyszerű folyamat. A megjelenő ablakban a CHOOSE OS ikonra…
  • Végre December, Domoticz karácsonyi világítás vezérlés
    Olvasási idő: 5 perc Akkor jöjjön a lényeg amiért ez a cikket elkezdtem írni. Ennek előfeltétele a Domoticz ismerete. Itt egy régebbi bejegyzés, a…