Olvasási idő: < 1 perc

Miért ne, jöhetne az egyszerű válasz. De azért ez a válasz bonyolultabb, kellett egy stabil, gyors kis erőforrást igénylő rendszer. Ami persze ingyenes, nem kell semmilyen törvénytelen tevékenység a használatához, csak telepíteni és használ.

És nem telepíteni újra valamilyen hiba miatt, a hardverek cseréjét is meglepően jól tűri. A legrosszabb esetben is marad a terminál mód, amiből újra fel lehet éleszteni a grafikus rendszert. De nem kell megijedni átlagembernek ez elég ritka jelenség. Én azért rendszeresen feszegetem a határokat.

Elvárások

Használhatnák sok minden mást, de mégis mit? Olyat amihez speciális eszköz kell, lásd Apple termékek. A PC és laptop árak, ha nem egy Gaming cuccot rak valaki össze, akkor egész  elfogadhatóak. Operációs rendszerek, mik az elvárásaim? Legyen ingyenes, gyors stabil, megbízható, testre szabható, és jól támogatott. Nem a játék a fő profilom arra ott van bármelyik konzolgyártó terméke

Átlagos dolgok

Videó nézés, zene hallgatás, internetes böngészés. Mi sem egyszerűbb egy Linux-al. Minden benne van, telepítés után nem kell még egyéb programokat telepíteni. Videóhoz nem kell semmi más csak pl.: VLC. De használható más lejátszó is, rengeteg a választék

Amire én használom

Az főleg programozás, rajzolás, grafika. Az átlagos dolgok mellett. Mindez stabilitással és megbízhatósággal fűszerezve. Van olyan asztal PC-m amelyiken már 5 éve fut Debian, újra telepítés nélkül, persze ezt már egyre ritkábban használjuk, maga a vas elöregedése miatt.

Miért ne próbálnád ki te is?

Valóban miért nem próbáltad ki eddig? Ez a kérdés csak azoknak szól akik még nem próbálták ki valamelyik Linux kiadást. Mit veszíthetsz, mi az amitől tartani kell? Szerintem semmi, ma már biztonsággal lehet más operációs rendszerek mellé telepíteni bármelyik Linux-ot.

Előnyök:

  • gyorsaság
  • megbízhatóság
  • kis gépigény
  • kis erőforrás használat
  • testre szabhatóság
  • millió ingyenes program

Csak rajta vágj bele, nem fogsz csalódni!

linuxStyler

linuxStyler további bejegyzései:

  • ESP8266 BMP280 teszt
    Olvasási idő: 2 perc BMP280 egy alap szenzor egy időjárás állomás elkészítéséhez. Megkapjuk tőle a légnyomást és hőmérsékletet. Ami jellemzi még kis méret, alacsony…
  • ESPHome telepítése Debian-ra
    Olvasási idő: 6 perc Az ESP8266 és ESP32-es kontrollereknek rengeteg programozás megoldása létezik. A legismertebb az Arduino IDE használatával c-ben programozni, így egyedi megvalósításokat…
  • Glances telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 2 perc A Glances segítségével egy helyen tudod a lehető legtöbb információt kinyerni, ellenőrizni a számítógépről. És mindezt nem csak lokálisan, hanem…
  • Home Assistant telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 2 perc A Home Assistant egy ingyenes és nyílt forráskódú szoftver az otthoni automatizáláshoz, amelyet az intelligens otthoni eszközök központi vezérlőrendszereként terveztek….
  • ESPEasy egyedi syslog
    Olvasási idő: 3 perc Egyedi hálózati naplózás beállítása ESPEasy alatt. Ennek bemutatására készült ez a kis bejegyzés. Miért is jó ez a megoldás? Arra,…
  • Arduino multitasking
    Olvasási idő: 3 perc Multitasking avagy párhuzamos vezérlés. Jobb kifejezés rá a párhuzamos feladat végrehajtás. Miért is van erre szükség? Nem minden esetben, de…
  • PlatformIO telepítése VSC-re Debian-on
    Olvasási idő: 2 perc Ebben a rövid bejegyzésben a PlatformIO telepítését mutatom meg Visual Studio Code alá. Néhány érdekesség a PlatformIO-ról, aminek a háterében…
  • Hardver tesztek
    Olvasási idő: < 1 perc Ezen az oldalon a bejegyzésekben megjelent tesztek linkjeit gyűjtöm. Itt lehetnek Arduino vagy ESP kontrollerek a tesztek alapjai. Itt minden…
  • Konyha LED szalag vezérlés — ESPEasy, loLin
    Olvasási idő: 6 perc Végre ismét egy megvalósított projektet tudok ide közzétenni, nemcsak próba panelen van összerakva, hanem be is van építve. Méghozzá egy…
  • Arduino Nano BMP180 teszt
    Olvasási idő: 4 perc BMP180 egy alap szenzor egy időjárás állomás elkészítéséhez. Megkapjuk tőle a légnyomást, hőmérsékletet, és még a tengerszint feletti magasságot is….
  • Atom telepítése Debian-ra
    Olvasási idő: 3 perc Az ATOM nem más mint egy hekkelhető szövegszerkesztő. Hivatalosan egy nyílforrású szöveg és forráskód szerkesztő. Amit a GitHub finanszíroz és…
  • miniDLNA telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 3 perc A miniDLNA egy média szerver, amivel videót, MP3-at lehet stream-elni hálózaton, sőt még képeket is meg lehet osztani. Amikor elkezdtem…