Olvasási idő: 5 perc

Első a tesztelés

Valóban a tesztelés a leglényegesebb, én legalábbis ezzel kezdem rendszerint, ha valamit beüzemelek, telepítek. A domoticz rengeteg eszközt tud kezelni direkt, de a legelső ami biztos kéznél van az maga a raspberry Pi. És lehetőség van pár információt átvenni a Pi-től.

Adjuk hozzá az első hardverünket. Ehhez nem is kell mást tenni mint: [Beállítás/Hardver] menüt kiválasztani, és a fenti képen látható módon hozzáadni a Motherboard sensors típust, egy szimpatikus névvel. Nálam ez a PiSensor nevet kapta. A képen már nem az eredeti szkint használom és vannak már más hardver elemek is hozzáadva. Mivel ezt a rendszert már egy ideje használom. De elsőként a PiSensor látványos lesz, nincs is más hátra mint megnézni milyen adatok jönnek a pi-töl.

És már látható is, 7 adat jön is a raspberry-től szépen. A 18,19-es számmal egy csatolt külső vinyó partíciói, erre még később írok egy bejegyzést. Mivel a pi-t DLNA lejátszóként is használom. Most jöhet a többi adat fentről lefele: CPU használtság, CPU hőmérséklet, memória használtság, boot partíció, ás a gyökér partíció. A legutolsó pedig a futó proceszek memória használását mutatja. A kék színnel jelölteket nem adtam hozzá direkt kijelzéshez, a zöld színűek viszont megjelennek a domoticz-ban. Csak a megfelelő menüt kell megnyitni.

És itt egy példa a vegyes menü alól a 3 pi adat monitorozva. A napló ikonra kattintva további kimutatásokat lehet elérni, napi,havi, és éves lebontásban.

Hogyan tovább?

Jelen leírással csak egy alap rendszer van beállítva, de még számtalan lehetőség van a domoticz-ban. Ilyenek az MQTT, és talán az egyik legegyszerűbb a Dummy hardver. Így még pár bejegyzést készíteni fogok azokról amit én is használok. És legyen itt pár link ahol rengeteg mindent meg lehet még tudni a rendszerről.

Domoticz kategória további bejegyzései:

  • Glances telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 2 perc A Glances segítségével egy helyen tudod a lehető legtöbb információt kinyerni, ellenőrizni a számítógépről. És mindezt nem csak lokálisan, hanem…
  • Home Assistant telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 2 perc A Home Assistant egy ingyenes és nyílt forráskódú szoftver az otthoni automatizáláshoz, amelyet az intelligens otthoni eszközök központi vezérlőrendszereként terveztek….
  • Konyha LED szalag vezérlés — ESPEasy, loLin
    Olvasási idő: 6 perc Gyors tesztelés A mozgás érzékelő a mennyezetbe lett szerelve egy olyan pontra ahol megfelelően kapcsol minden irányból. A beállítása 2…
  • miniDLNA telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 3 perc A miniDLNA egy média szerver, amivel videót, MP3-at lehet stream-elni hálózaton, sőt még képeket is meg lehet osztani. Amikor elkezdtem…
  • ProFTPD telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 2 perc A Raspberry-re olyan FTP szervert kerestem, ami egyszerű, nem kell állítgatni, paraméterezni. Csak telepítem és egyből használható. Hát a ProFTPD…
  • Alap szoftverek Raspberry Pi-n
    Olvasási idő: 5 perc Telepítés APT-vel terminálból Terminálból hamarabb lehet telepíteni egy programot, ha tudjuk a pontos nevét. Mivel itt célzottan megadható a név,…
  • Raspbian Buster telepítése Raspberry Pi-re
    Olvasási idő: 8 perc Raspbian Buster SD kártyára írása Az imager használatával ez egy nagyon egyszerű folyamat. A megjelenő ablakban a CHOOSE OS ikonra…
  • Végre December, Domoticz karácsonyi világítás vezérlés
    Olvasási idő: 5 perc Akkor jöjjön a lényeg amiért ez a cikket elkezdtem írni. Ennek előfeltétele a Domoticz ismerete. Itt egy régebbi bejegyzés, a…